Uradne ure v času letnih počitnic
- Novice
- Ogledov: 24
Spoštovani!
Obveščamo Vas, da so uradne ure tajništva Glasbene šole Slovenske Konjice v času LETNIH POČITNIC od 9.00 do 12.00 ure.
Hvala za razumevanje in lep pozdrav.





Spoštovani!
Obveščamo Vas, da so uradne ure tajništva Glasbene šole Slovenske Konjice v času LETNIH POČITNIC od 9.00 do 12.00 ure.
Hvala za razumevanje in lep pozdrav.
Ocena uporabnika: 5 / 5





Z veseljem objavljamo novo izdajo Tonkovega časopisa 🎵.
Vabimo vas, da si vzamete trenutek, odprete časopis in pokukate v naše glasbeno ustvarjanje skozi leto ✨.
📖 Želimo vam prijetno poletno branje ob dolgih toplih dneh ☀️🌴 in sproščenih počitnicah 🍦🌊!
Ocena uporabnika: 5 / 5





Peti tradicionalni koncert na Trebniku 🎼. Koncert je odlično povezovala Lamija Šehić 🎤.
S pričetkom koncerta smo morali malo počakati, saj nam je tik pred začetkom zagodel rahel dež 🌦️, ki pa je na srečo hitro prenehal in lepo osvežil ozračje 🌿. Kljub malo spremenljivemu vremenu se je na travniku Trebnika zopet zbralo veliko število poslušalcev 👏, kar nas vedno znova razveseli in potrdi, da je naše delo in poslanstvo še kako pomembno ❤️.
Najprej se nam je predstavila komorna skupina harmonik 🎹, nato še duet pod vodstvom učiteljice Bojane Matavž 🎶. Takoj za harmonikarji je nastopil godalni orkester 🎻 z dvema skladbama, pod vodstvom učiteljice violončela in dirigentke Anje Ravnikar Zabukovšek.
V letošnjem šolskem letu se je v program osnovnega glasbenega izobraževanja vključil tudi jazz 🎷, kar smo s pridom izkoristili tudi na naši šoli. Predstavila se je komorna zasedba pod vodstvom učitelja Jake Krušiča v odlični izvedbi skladbe Vozi me vlak v daljavo 🚂, z vokalno solistko Kiro Štruc Jurički 🎤✨.
Po predstavitvi jazz zasedbe smo opravili žrebanje nagrad 🎁 za učence, ki so pridno skozi vse leto nabirali žige za Zmajčkov abonma 🐉. Vsi, ki so bili prisotni na vsaj šestih koncertih, so prejeli kupona za sladoled 🍦, izžrebanci pa še nahrbtnik 🎒 in kapo 🧢 z našim logotipom.
Po žrebanju se nam je predstavil kitarski orkester 🎸 pod vodstvom Matica Plemenitaša. Pri skladbi S teboj se je kot solist predstavil učitelj trobente Jernej Senegačnik 🎺, pri skladbi Kadar sva sama pa je nastop obogatila Lamija Šehić 🎤.
Na koncu se je tradicionalno predstavil še šolski pihalni orkester 🎺🎷, ki ga je še zadnjič vodil ravnatelj in dolgoletni dirigent Branimir Klevže 👏. Pred zadnjo skladbo je simbolično predal torbo s partiturami svojemu nasledniku Jerneju Senegačniku, ki je nato dirigiral skladbo Lepo je biti muzikant 🎶 in uradno prevzel vodenje orkestra.
Za zelo prijetno presenečenje je poskrbela predstavnica staršev 💐, ki se je v imenu staršev zahvalila Branimirju Klevžetu za 33-letno predano vodenje šolskega pihalnega orkestra ❤️.
Zelo smo hvaležni za še eno uspešno leto 🎉, sedaj pa na zaslužene počitnice 🌴☀️.





23. 6. 2026 je GŠ sodelovala s programom na otvoritvi čebelnjaka v Žički kartuziji 🐝🌿
Predstavile so se učenke flavte Tina Florjan, Nuša Kalar, Klara Skaza in Aruša Mlakar v zasedbi kvarteta 🎶, ter solopevka Ema Emilija Kvas 🎤✨. Čestitke vsem nastopajočim in mentoricam za odlično pripravljen program 👏🎵🌸!